Kontakt Koupelny Jihlava
Inspirace Koupelny Jihlava

REKONSTRUKCE BYTOVÉHO JÁDRA JIHLAVA


Paneláková jádra lze realizovat levně, standardně i luxusně

Rekonstrukce bytového jádra v paneláku může být realizována několika způsoby které se od sebe navzájem liší zejména svou konstrukční povahou, životností celku i jednotlivých komponent stavby a výsledným designem jak dokumentuje naše fotogalerie koupelen a bytových jader. Finanční náročnost, celkovou užitnou hodnotu a ceny některých typů rekonstrukcí bytového jádra můžete porovnat na stránce cena rekonstrukce koupelny.

 • Renovace umakartového jádra bez bourání je finančně nejdostupnější metodou která je však vykoupena jistým množstvím estetických, užitných, dispozičních a zdravotních nevýhod včetně nižší životnosti díla díky korozi a tlení konstrukce původního jádra jenž zůstává zachováno.
 • Rekonstrukce bytového jádra s bouráním umakartové konstrukce a následnou stavbou zděného jádra z lehčených tvárnic (Ytong) či pomocí sádrokartonu (SDK) při zachování stávajícího půdorysu původní koupelny s toaletou je nejčastějším řešením celé stavby.
 • Přestavba jádra se změnou původního půdorysu nemusí být finančně výrazně náročnější oproti rekonstrukci se zachováním půdorysu pokud nedochází k složitějšímu bourání panelových částí bytu či extrémní členitosti nové stavby která se následně odrazí i v dalších stavebních pracích.
 • Alternativní rekonstrukce bytového jádra spočívá v oboustranném téměř neprodyšném opláštění původní umakartové konstrukce OSB deskou, rozdíl oproti opláštění sádrokartonem (SDK) je v nosnosti desek která značně zpomalí proces postupné deformace spodní části jádra jenž nejčastěji odehnívá a bortí se. Tento způsob je však díky své finanční náročnosti která je téměř na úrovni ceny pro zděné jádro využíván velmi zřídka.

Rekonstrukce bytového jádra

Stále modernější technologie, nové zkušenosti a zručnost řemeslníků nám umožňuje provádět rekonstrukce bytového jádra ve velmi svižném tempu, výsledné dílo tak získává přesné parametry jenž jsou zákazníkem požadovány. Díky pečlivému naplánování každého detailu stavby pomocí 3D návrhů v koupelnovém studiu i možnosti shlédnout komponenty do koupelny na vlastní oči ještě než je dílo realizováno má zákazník jistotu že zvolil ten produkt který opravdu chtěl ať je to obklad, dlažba, sprchový kout, vodovodní baterie či nábytek do koupelny.

Dodržení smluvené rozpočtové ceny i termínu realizace včetně jejího včasného dokončení je nedílnou součástí naší firemní strategie stejně tak jako minimum nepořádku a stresu pro zákazníka i jeho sousedy v domě. Podívejte se jaké výhody a jistoty Vám nabízíme a proč svěřit přestavbu bytového jádra právě nám.


Zděné jádro - průběh standardní rekonstrukce bytového jádra

Stavba zděného jádra v paneláku je obohacena o možnost snazšího modelování vnitřního dispozičního prostoru, příčky nového jádra lze posunout dle vlastní potřeby což klasická rekonstrukce koupelny v rodinném domě či jiném druhu zástavby tak snadno neumožňuje.

Níže je shrnut průběh nejčastějšího typu rekonstrukce jádra v panelovém domě den za dnem, v některých případech dovolují dobu nutnou pro realizaci stavby o den nebo dva zkrátit její specifika ale může tomu být i opačně je-li součástí přestavby jádra i montáž kuchyně, vestavěné skříně nebo pokládka podlahových krytin mimo koupelnu a WC. V případě stavebních zásahů v dalších prostorách bytu což může být zejména nová elektroinstalace je potřeba počítat s větší časovou náročností jako je tomu u rekonstrukce bytu. • Demontáž původního zařízení - bourání umakartového jádra, demontáž kuchyňské linky, odstranění lina, likvidace suti odvozem na řízenou skládku, stavba nových příček jádra.
 • Instalatérské práce - rozvod vody, odpadů, plynová přípojka kuchyně, vzduchotechnika.
 • Elektroinstalace - výměna rozvaděče s kompletním osazením jističů celého bytu včetně proudového chrániče dle ČSN, jádro je připojeno na nový rozvaděč.
 • Zednické práce - penetrace podkladů, zapravení instalačních otvorů, omítky a vyrovnávky podkladů, případné přizdívky a nové příčky.
 • Zednické práce - štukování, dokončení vyrovnávek, hydro-izolace sprchového koutu, vyrovnávka podlahy, stropní podhled koupelny.
 • Obkladačské práce - obklad, dlažba, podezdívka vany či vaničky, případná montáž el. topné rohože.
 • Obkladačské práce - obklad, dlažba, spárování a malování.
 • Kompletační práce - elektroinstalace, vodoinstalace, obložky dveří, montáž kuchyně a stavební úklid.


Máte jakýkoliv dotaz? Napište nám ... Zaslat dotaz

Našli jste na stránkách Koupelny Jihlava to co jste hledali? Využili jste našich služeb a byli jste spokojeni? Budeme rádi za Vaše hodnocení na Facebooku v Google+ i jinde.

 

 
Sitemap | KOUPELNY JIHLAVA - rekonstrukce bytových jader a koupelen na klíč © 2012 Koupelny-Jihlava.cz | code by delta.7